یکشنبه 06 خرداد 1397
فرماندارگناوه: فعالیت های پژوهشی مدنظر شورای دانش آموزی قرار گیرد (کدخبر: 1240)
فرماندارگناوه: فعالیت های پژوهشی مدنظر شورای دانش آموزی قرار گیرد فرماندار گناوه گفت: روئسا و اعضای شورای دانش آموزی در انجام وظایف محوله به فعالیت های پژوهشی اهمیت قایل شده و دیگر دانش آموزان را به این امر ترغیب و تشویق کنند.
سیدعلی پاک نژاد  در همایش رئیسان شوراهای دانش آموزی این شهرستان در سالن اجتماعات آموزش وپرورش افزود: راه اندازی شوراها در ایران اسلامی زمینه مشارکت مردم را در امور مختلف جامعه فراهم و مفهوم دموکراسی بصورت عملی نمایان کرده است.
وی با اشاره نقش ایجاد شوراهای دانش‌آموزی، گفت: دانش‌آموزان با فعال شدن شوراهای دانش‌آموزی در مدارس از جایگاه مشارکتی در امور اجرایی مدارس برخوردار شده‌اند.
فرماندارگناوه اظهارکرد: دانش‌آموزان انتخاب شونده در شوراها با محورهای مهم جامعه بویژه مسایل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی آشنا شده و کمک شایانی می توانند به توسعه مدرسه و آموزش وپرورش باشند.
وی گفت: دانش آموزان عضو شوراها باید الگویی برای بقیه دانش آموزان در همه عرصه ها ازجمله درس، حجاب، امربه معروف و نهی ازمنکر و نظم و انضباط باشند.
پاک نژاد بیان کرد: بها دادن به تشکل های دانش آموزی و شناسایی دانش آموزان بی بضاعت نیز در دستور کار شوراهای دانش آموزی قرار گیرد.
فرماندارگناوه گفت: افتخار می کنیم که عضو کمیسیون اجتماعی تربیتی مجلس دانش آموزی کشور و رئیس شورای دانش آموزی استان بوشهر که فن بیان و استعدادهای فراوانی دارد، از این شهرستان است.
مدیر آموزش وپرورش گناوه گفت: همانگونه که در دین مبین اسلام تاکید و توصیه هایی به مشورت و شورا شده در کشور نیز به این امر اهمیت و توجه ویژه و نهادینه شده است.
اسکندر احمدی افزود: شورای دانش آموزی حس مسئولیت پذیری و اعتماد به نفس را در دانش آموزان که آینده کشور به دست آنان سپرده خواهد شد، بارور و توانمند می کند.
وی گفت: دانش آموزان عضو شورا رابط بین دانش آموزان و مدیر خود هستند و باید همکاری و ارتباط تنگاتنگی با متولیان مدارس داشته باشند.
وی از اعضای شورای دانش آموزی خواست در مدرسه تنها به حضور در جلسه بسنده نکنند و در تمام زمینه ها با استفاده ظرفیت های شورا فعالیت کنند.
عضو کمیسیون اجتماعی تربیتی مجلس دانش آموزی کشور و رئیس شورای دانش آموزی استان بوشهر و گناوه گفت: شوراهای مدارس باید در فعال کردن دیگر دانش آموزان در همه عرصه ها تلاش و همت مضاعف کنند.
فاطمه مرادی افزود: دانش آموزان از کمترین وقت بیشترین استفاده را برده و به تحصیل، تهذیب و ورزش اهمیت وافری قایل شوند.
دراین همایش رئیسان شوراهای دانش آموزی به بیان خواسته ها و مشکلات مدارس خود پرداخته و در پایان مدیر آموزش وپرورش قول همکاری و برطرف کردن آنها را داد و درپایان به روسای شوراها هدیه ای اعطا شد.

   1395/9/28 14:55        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )