سه شنبه 04 اردیبهشت 1397
نظام نامه مدیریت همه جانبه سلامت درشهرستان های استان بوشهر اجرا می شود (کدخبر: 1327)
نظام نامه مدیریت همه جانبه سلامت درشهرستان های استان بوشهر اجرا می شود عیسی صفوی در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی گناوه در فرمانداری افزود: این نظام نامه که در سال 92 به عنوان یکی از سیاست های کلی کشور تصویب شده دراین استان نیز در سال 96 الزام بر عملیاتی آن شده است.
وی با بیان اینکه یکی از شاخصه های سنجش استانداری های کشور اجرا و عملیاتی کردن این نظام نامه است، گفت: کارفرمای این برنامه استانداری و مجری آن دانشگاه علوم پزشکی است که در استانداری شامل 7 گروه است و از این مجموع 6 کارگروه در خود آن و یک کارگروه دیگر نیز در دانشگاه علوم پزشکی مستقر است و پایش عملیاتی ماهانه انجام می شود.
صفوی اظهارکرد: باتوجه به اینکه یکی از اهداف این برنامه، تصویب سند جامع سلامت در هر شهرستان براساس توجه به معضلات و مشکلات اولویت دار است که باید تا پایان آبان ماه امسال بصورت الزامی تهیه و تدوین شود و پس از بررسی های لازم به شورای عالی سلامت در تهران ارسال و درصورت داشتن استانداردهای لازم تائید و تصویب خواهد شد.
وی گفت: در این ارتباط کمیته هایی شامل خانه مشارکت مردمی با بهره گیری از سمن ها، شورای پیام گزاران سلامت، پیام رسان و دیده بان سلامت، پیوست سلامت و امنیت غذایی، پیوست سلامت و اندیشگاه سلامت تا شهریورماه تشکیل و از تمام ظرفیت های ادارات و متخصصان و فرهیختگان استفاده شود.
رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر به مقایسه مقوله سلامت و درمان اشاره کرد و گفت: اگر همه 10شهرستان های استان به هزاران تخت و تجهیزات پزشکی مسلح شود این بر سلامت استان نمی‌افزاید و یا به تعبیری به همان سقف 25 درصد می‌رسد.
صفوی اظهارکرد: سلامت دارای اجزای چهارگانه است که درمان یکی از آنها بوده و اجزای دیگر آن شامل ژن، تصادفات و اتفاقات و عوامل اجتماعی و اقتصادی است و باید دقت کنیم که درمان جای سلامت را نگیرد.
معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری گناوه گفت: فرمانداری آماده هرگونه همکاری در اجرایی شدن این طرح است.
حمزه مسعودی نیا افزود: به منظور نتیجه بخش بودن این برنامه از شبکه بهداشت ودرمان انتظار است که دستورالعمل آن را در اختیار مدیران قرار گیرد تا بصورت دقیق بررسی و مطالعه شود.
رئیس شبکه بهداشت ودرمان گناوه گفت: این جلسه با دستورکار توجیه و معرفی نظام نامه استانی مدیریت سلامت، نیازسنجی سلامت جامعه و بررسی و پیگیری مصوبه های قبل برگزار شده است.
دکتر علی زکی زاده افزود: از تمامی ادارات و نهادهای این شهرستان انتظارداریم که شبکه بهداشت را در اجرای هرچه مطلوب تر طرح نظام نامه استانی مدیریت همه جانبه سلامت یاری کنند.

   1396/3/22 12:15        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )