پنجشنبه 22 آذر 1397
اولین دفتر بخش خصوصی شهرستانی ارایه دهنده خدمات الکترونیک قضایی استان بوشهر در گناوه روز سه شنبه در آیینی باحضور مسئولان استانی افتتاح شد. (کدخبر: 1421)
اولین دفتر بخش خصوصی شهرستانی ارایه دهنده خدمات الکترونیک قضایی استان بوشهر در گناوه روز سه شنبه در آیینی باحضور مسئولان استانی افتتاح شد.

مدیر این دفتر در این آیین گفت: برای جلوگیری از اطاله وقت مراجعان به محاکم قضایی، ارایه بهینه خدمات کیفی، خدمات دهی شایسته، رفاه حال و تسهیل در امور قضایی مردم این دفتر راه اندازی شده است.
سیدعلی اکبر تقویان افزود: در این دفتر مراجعه کنندگان می توانند شکوائیه و دادخواست های قضایی خود را با مستندات و مدارک لازم به کاربر ارایه و پس از احراز هویت پرونده تشکیل و به واحد مربوطه ارجاع و درصورت نداشتن نواقصی به شعبه دادگاه فرستاده می شود.
تقویان گفت: ثبت نام مراجعه کنندگان در سامانه الکترونیکی 'ثنا' به موجب ماده ۱۷۵ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۱۳۹۲ از دیگر فعالیت های این دفتر است.
وی یادآورشد: در سامانه ثنا پس از ثبت نام و دریافت کدرهگیری وضعیت پرونده های قضایی و ابلاغیه ها افراد پیگیری و اطلاع رسانی می شود درحالی که در قبل بصورت حضوری انجام می شد.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: با راه اندازی این دفاتر از مراجعه مستقیم در ابتدای کار به مراجع قضایی جلوگیری و امکان هرگونه جعلی سلب خواهد شد که تاکنون رضایتمندی عمومی را درپی داشته است.
وی گفت: دراین دفاتر مشاوره های لازم باتوجه گذراندن دوره های تخصصی توسط متولیان امر به مراجعه کنندگان ارایه می شود.
وی با بیان اینکه همزمان با راه اندازی دفتر خدمات الکترونیک قضایی در گناوه در دشتستان نیز دایر شده، افزود: توسعه این دفاتر در دستور کار قرار دارد و برخی شهرستان ها آمادگی خود را اعلام کردند که بزودی راه اندازی خواهند شد.
جمادی اظهارکرد: در برخی از شهرستانها نیز به علت واجدشرایط نبودن فرد یا افراد این دفاتر راه اندازی نشده که دوباره آگهی خواهد شد و سعی می کنیم سریع در همه شهرستان های استان دایر شود.
   1396/8/3 07:11        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )