پنجشنبه 22 آذر 1397
فرماندار گناوه : شعار هفته کتاب بنام آشتی با کتاب و کتابخوانی نامگذاری می شود . (کدخبر: 1435)
فرماندار گناوه : شعار هفته کتاب بنام آشتی با کتاب و کتابخوانی نامگذاری می شود .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی ، فرماندار گناوه اظهار داشت: با توجه به راندمان پایین مطالعه و عدم مراجعه مردم به کتابخانه ها ، شعار امسال هفته کتاب را " آشتی با کتاب و کتابخوانی " نامگذاری میکنیم .
سیدعلی پاک نژاد عنوان کرد: بازدید از کتابخانه ها باید در دستور کار مسئولین قرار بگیرد و تقویت کتابخانه های عمومی و کتابخانه های مساجد می تواند زمینه ساز بلوغ فرهنگی در نوجوانان و جوانان باشد .
وی اظهار کرد سرانه مطالعه در کشور ما خیلی پایین است واین موضوع باید علت یابی شود که چرا دانش آموزان ما بسمت کتاب و کتابخانی نمیدوند . امسال استان بوشهر پایتخت کتاب و کتابخوانی انتخاب شده لذا فرصتی پیش آمده تا از این مهم جهت تجهیز کتابخانه ها و برگزاری نمایشگاههای مختلف اقدام نماییم . و مسابقات کتابخوانی را فعالتر از قبل نماییم .
فرماندار گناوه عنوان کرد: به تمامی دهیاران مجوز تقویت کتابخانه ها از محل عوارض آلاینده ها و ارزش افزوده را خواهیم داد . ایشان گفتند که انتخاب چهارروستایی بعنوان روستای دوستدار کتاب و پروژه دیوار مطالعه دو اتفاق نادر و زیبنده بودند که در شهرستان اتفاق افتادند .

قبل ایراد سخنان فرماندار ، علیرضا سبحانی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: وزارت فرهنگ بمنظور ترویج انر کتاب و کتابخوانی یکسری طرح هایی را ارایه داده اند ، از جمله مهمترین این طرح ها ؛ پایتخت کتاب ، روستای دوستدار کتاب و باشگاههای کتابخوانی هست . این طرح ها بخوبی در شهرستان در حال اجرا می باشند و شهرستان گناوه در این زمینه تا کنون امتیازات قابل قبولی را کسب نموده است .   1396/8/19 18:48        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )