دوشنبه 28 آبان 1397
معاون عمرانی استاندار : تکمیل طرح محور گناوه به بندرریگ موجب افزایش قابلیت های گردشگری منطقه می شود (کدخبر: 1439)
معاون عمرانی استاندار : تکمیل طرح محور گناوه به بندرریگ موجب افزایش قابلیت های گردشگری منطقه می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری امروز سه شنبه مهندس باستی معاون عمرانی استاندار بوشهر بهمراه مهندس علم مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ، مهندس رستمی مدیرکل راه و شهرسازی ، فرماندار گناوه و بخشدار ریگ از پروژه های میدان امام علی ع بندر ریگ، جاده گناوه - ریگ و جاده گناوه - دیلم بازدید کردند .
در این بازدید مهندس باستی عنوان کردند جاده گناوه - بندرریگ که ۱۱ کیلومتر است مسیر بوشهر و ریگ به گناوه را کوتاهتر میکند فاز اول این پروژه که ۵ کیلومتر است مراحل پایانی کار خود را طی میکند و امروز هم دستور دادیم قطعه دوم به مناقصه گذاشته شود .
مهندس باستی اظهار کردند که یکی از اهداف این طرح این است که بندر ریگ را از بن بست بیرون بیاورد و همچنین بتوانیم ظرفیت های گردشگری را بین گناوه و ریگ ارتقا بدهیم.
معاون عمرانی استاندار با اشاره به محور گناوه دیلم گفتند که این محور ۶۷ کیلومتری بخش اعظم آن کامل شده و پل های بزرگ این مسیر تکمیل شده است اما قسمت اول که ورودی بندر گناوه هست و حدود ۸ کیلومتر میباشد بر اثر اعتراض مالکین مسیر طرح به تعویق افتاد که خوشبختانه با پیگیری های انجام شده با مالکین به توافقاتی رسیدیم و بزودی ۴ کیلومتر از این ۸ کیلومتر را زیر ترافیک خواهیم برد و ۴ کیلومتر دیگر هم تا قبل از ایام عید انجام می شود و این محور ۴ بانده بطور کامل قابلیت رفت و آمد خواهد داشت .

مهندس باستی همچنین در خصوص میزان اعتبارات تخصیصی این طرح ها عنوان کردند که میزان اعتبار محور گناوه به بندرریگ چیزی حدود ۱۶ میلیارد تومان است که ۸ میلیارد آن مربوط به فاز اول می باشد و برای فاز دوم هم ۸ میلیارد پیش بینی اعتبار کردیم . اما پروژه گناوه دیلم بطور کلی در قالب طرح ملی اهرم تا دیلم است که قسمت اعظم این طرح انجام شده و اعتبار آن حدود بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است و عمده اعتبارات این بخش ملی است .
ایشان گفتند که اتفاق خوبی که در محور گناوه به دیلم افتاده این بود که بخش هایی از مسیر را تعریض کردیم و در حال حاضر پیمانکار مشغول آسفالت آن هست که این امر مهم قطعا شرایط ایمنی تری را برای مسافران و مردم عزیز گناوه و دیلم بوجود خواهد آمد.

   1396/8/24 15:21        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )