چهارشنبه 02 آبان 1397
فرماندار گناوه: هرگونه ساخت و ساز قانونی در خط ساحلی روستایی باید با ایده و طرح بنیاد مسکن هماهنگ باشد. (کدخبر: 1442)
فرماندار گناوه: هرگونه ساخت و ساز قانونی در خط ساحلی روستایی باید با ایده و طرح بنیاد مسکن هماهنگ باشد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان در دیدار با فرماندار گناوه عنوان کرد: هدف از جلسه امروز بررسی اجمالی پروژه های گردشگری شهرستان و همچنین توسعه گردشگری روستایی است یعنی اجرای طرح هایی که قابلیت نورپردازی داشته باشند بدون زیرساخت بوده و به طور کلی الگویی رفتار کنیم
وی عنوان کرد: موافق با ساحل سازی دوباره نیستیم چرا که به اندازه کافی در این زمینه هزینه کردیم . ما اعتبار لازم و کافی جهت احداث یک ساختمان شیک و مجلل در یکی از روستاهای اطراف به سبک سنتی را داریم .
امیرزاده اظهار کرد: ترویج صنایع دستی در ساحل و مناطق گردشگری در دستور کار ماست کسانی که در این زمینه داوطلب شوند فضایی را جهت ترویج صنایع دستی که بتوانند درآمد شخصی هم داشته باشند در اختیارشان قرار خواهیم داد .
در ادامه این جلسه دانیال اسفندیاری بخشدار مرکزی عنوان کرد: جاده جدید ساحلی که به تازگی در کمیته برنامه‌ریزی تخصیص اعتبار شده است و از ساحل روستای مال خلیفه شروع و تا روستای قلعه حیدر ادامه دارد باید نسبت به ساخت و سازهای اطراف آن طرح ساماندهی اجرا شود وهمچنین بجای اینکه مسافران در مدارس ما اسکان یابند به این سمت هدایت شده و با زیبایی منحصر ببرد ساحل اینجا آشنا شوند .
فرماندار گناوه عنوان کرد: در ۹ کیلومتر روستایی ساخت و سازها باید با ایده و طرح ما هماهنگ باشند و با کمک مشاور گردشگری در این زمینه می توانیم شاهد اجرای منظره زیبای توریستی باشیم .
وی افزود: که جهت ترویج صنایع دستی به گردشگران باید مکان خوبی در بازار و ساحل جهت عرضه و نمایش آنها داشته باشیم مثلا در کمپینگ گردشگری یا بازارچه ساحلی زمینی در اختیار آنان قرار داده شود تا مغازه و نمایشگاه دائمی در این زمینه ایجاد شود . که در همین زمینه مدیرکل میراث فرهنگی اضافه کردند ما بودجه لازم برای ساخت غرفه یا نمایشگاه را داریم لذا این فرمایش فرماندار را عملی می کنیم و شهرداری هم آن را به بهره برداری رساند .   1396/8/17 09:01        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )