دوشنبه 30 مهر 1397
فرماندار گناوه : هدف از برگزاری مانور زلزله آموزش چگونگی مقابله حوادث ناگهانی برای دانش آموزان است . (کدخبر: 1454)
فرماندار گناوه : هدف از برگزاری مانور زلزله آموزش چگونگی مقابله حوادث ناگهانی برای دانش آموزان است .
سید علی پاک نژاد فرماندار گناوه در مراسم مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدرسه شهید خزایی گناوه گفت: هر ساله در سطح کشور شاهد بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل هستیم و به همین دلیل باید آموزش های لازم دیده شود تا در مقابل این اتفاقات آمادگی کامل را داشته باشیم.
وی افزود: دو هدف از برگزاری چنین مانور هایی وجود دارد اول اینکه آموزش لازم دیده شود و همچنین تجربه کافی به دست آید برای مواقعی که دچار بحران می شویم بتوانیم به موقع اقدامات لازم را انجام دهیم و کار هایی انجام دهیم که در این مانور ها آنها را آموزش می بینیم.
پاک نژاد تصریح کرد: هدف دوم از اجرای مانور زلزله ایمنی است و از زلزله بم و کرمانشاه این تجربه به دست آمده است که دلیل اصلی خسارات جانی و مالی مقاوم نبودن ساخت و ساز ها است در این دو منطقه ساختمان هایی که از استحکام و مقاومت استاندارد برخوردار بودند زیاد دچار خسارت و زیان جانی نشده اند و خسارت به آن ساختمان هایی رسیده است که غیر استاندارد و نامطلوب ساخته شده اند و باید ایمنی را رعایت و ساختمان ها مقاوم سازی شوند.
ایشان اظهار داشت: برای اولین مرتبه است که مانور به صورت محلی برگزار می شود با توجه به اینکه در دبیرستان شهید خزایی برگزار شد ولی با همکاری و مشارکت همشهریان و مردم این محله بود.
فرماندار گناوه گفت: جا دارد از آموزش و پرورش, هلال احمر, اورژانس, نیروی انتظامی, راهنمایی و رانندگی, ادارات آب,گاز, برق, راه ترابری حمل و نقل جاده‌ای, شهرداری و آتش نشانی برای برگزاری این مانور تشکر کنم.

   1396/9/8 08:18        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )