دوشنبه 30 مهر 1397
فرماندار گناوه : شهرستان گناوه قابلیت‌های زیادی برای اشتغال‌زایی دارد که شکوفایی آنها مستلزم رفع موانع تولید می‌باشد. (کدخبر: 1457)
فرماندار گناوه : شهرستان گناوه قابلیت‌های زیادی برای اشتغال‌زایی دارد که شکوفایی آنها مستلزم رفع موانع تولید می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری گناوه جلسه کارگروه اشتغال در شهرستان گناوه با حضور مدیر کل تعاون کار و رفاه امور اجتماعی ، مدیر اشتغال استان و مدیر صندوق کارآفرینی امید استان بوشهر در سالن اجتماعات فرمانداری گناوه برگزار شد.
حمید رضا پناه مدیرکل تعاون کار و رفاه امور اجتماعی استان عنوان کردند اشتغال از بحث های مهم کشور میباشد و دستگاه ها باید نگاه فرا قوه ای به این موضوع داشته باشند . اعتبارات اختصاص داده شده در قالب وام های اشتغال زا ،دویست و بیست چهار میلیارد و نهصد میلیون تومان میباشد که ۵۱درصد ان اختصاص داده شده و آماده پرداخت میباشد . طرح های اشتغالزایی دولت به سه قسم میباشد :
۱-طرح کارورزی برای ایجاد فرصت شغلی برای افراد تحصیل کرده مباشد که زمینه را برای یادگیری عملی در حوزه کاری برای افراد تحصیل کرده فراهم میکند.
۲-طرح وام روستایی که در قالب طرح روستا تعاون هم قابلیت اجرا دارد.و‌هدف از ان ایجاد اشتغال در حوزه روستا ها میباشد.
۳- طرح پرداخت وام در قالب تبصره ماده ۱۸می باشد که به طرح های ارایه شده پس از تایید توسط کارگروه مشخص شده وام اشتغال زا پرداخت میگردد که تا مبلغ ۲۵۰میلیون تومان در شهرستان بررسی می گردد و‌بالا تر از ان توسط کار گروه استانی بررسی می گردد.
شهبازی مدیر صندوق کارآفرینی امید استان عنوان کردند مبحث مهم اشتغال بایستی باهمکاری چندوجهی حل شود نه صرفا یک دستگاه یا سازمان و کارآفرین هم نبایستی توقع حمایت کامل از دولت در جهت اشتغال داشته باشد و خود نیز بایستی با همت و پشتکار مناسب در جهت رونق بخشیدن به کسب و کار خود تلاش کند.
ایشان با اشاره به مبحث مهم آموزش در اشتغال افزود: حمایت ها و منابع مالی بدون آموزش به جایی نخواهد رسید و موفق نخواهد بود اما آموزش و فرهنگ سازی بدون منابع مالی یقینا به نتایج مثبتی منجر خواهد شد و به توسعه می انجامد و این مهم نیازمند توجه بیشتر به مقوله آموزش و برداشتن قدم های موثر در این زمینه خواهد بود.
وی اظهار داشت: صندوق آماده همکاری در جنبه های مختلف در بخش های خصوصی با کارآفرینان می باشد و دهیاران بایستی با همکاری شورای شهر و روستای منطقه، با تشکیل هسته های کارآفرینی در روستاها با کارآفرینان به بحث و گفتگو درباره ایده ها و فرصت های اشتغال منطقه و روستای خود بپردازند که این خود گامی موثر در اشاعه فرهنگ کارآفرینی و رونق اشتغال خواهد بود.
شهبازی با اشاره به چشم انداز طرح "روستای بدون بیکار" صندوق در سال جاری بیان کرد:
بایستی با نشست های هم اندیشی، پتانسیل های اشتغال روستایی شناسایی شده و با توجه به ابلاغ مناسب اعتبارات در این حوزه، هدف روستای بدون بیکار که موردنظر دولت نیز خواهد بود، محقق گردد.
مسعود شیرافکن بخشدار بخش ریگ نیز عنوان کردند که با استفاده از ظرفیت و مدیریت محلی امکان اشتغال صددرصدی وجود دارد اما به شرط اینکه بانک اطلاعاتی بیکاران در روستاها مشخص و همچنین بخشنامه طرح توسط دهیاران به مردم روستاها ارائه شود و شرکت های مشاوره ای سرمایه گذاری نیز در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند
فرماندار گناوه عنوان کردند که همکاری دستگاه‌های اجرایی در روند اعطای تسهیلات اشتغالزایی و ارائه طرح های تولیدی خوب نیست و باید در این زمینه هماهنگی بیشتری بوجود آید
رئیس کارگروه اشتغال شهرستان اظهار کردند که با توجه به منابع در نظر گرفته برای اعتبارات اشتغالزایی از ظرفیت‌های محلی نهایت استفاده را ببریم و در نقطه مقابل تلاش لازم برای وصول تسهیلات در دستور کار بانک ها و ادارات زیربط قرار گیرد.

وی افزود با توجه به اینکه در بحث اشتغال اداره تعاون کار و رفاه امور اجتماعی مسئول است و باید پاسخگوی موارد مطروحه در این زمینه باشد . و طرح‌های را که آماده هستند را به کارگروه ارائه کنند .
سید علی پاک نژاد گفتند که شهرستان گناوه قابلیت و ظرفیت های اشتغال زایی زیادی دارد که اجرای آنها مستلزم رفع موانع تولید است و تلاش ما در این جلسات بر همین هدف باید پایدار باشد تا بتوانیم اعتماد مردم را در این زمینه جلب کنیم.
فرماندار گناوه در پایان عنوان کردند که مشکلات تولیدکنندگان ما در شهرک های صنعتی باید رفع شود چرا که عده ای در این زمینه دچار ضرر و زیان هنگفتی شدند و همچنین در بحث بیمه گبه شول سازمان تامین اجتماعی باید اقدام لازم را انجام دهد و این مشکل که گریبانگیر قالیبافان می باشد را رفع نماید .

   1396/9/11 08:42        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )