پنجشنبه 22 آذر 1397
فرماندار گناوه گفت: تشکیل سازمان های مردم نهاد (سمن ها) یکی از مسائل مهم و از برنامه های حقوق شهروندی است که رئیس جمهوری تاکید زیادی بر گسترش آن دارد (کدخبر: 1466)
فرماندار گناوه گفت: تشکیل سازمان های مردم نهاد (سمن ها) یکی از مسائل مهم و از برنامه های حقوق شهروندی است که رئیس جمهوری تاکید زیادی بر گسترش آن دارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیدعلی پاک نژاد روز یکشنبه در آیین رونمایی از پروانه رسمی فعالیت انجمن شهروندی راه روشن این شهر افزود: بنیان سمن ها در دولت اصلاحات نهاده شد و دولت تدبیر و امید پس از یک دوره تعطیلی آن را در دستور کار قرار داد و احیا کرد.
وی اظهارکرد: پیش از سال ۱۳۹۲ انجمن مردم نهادی دراین شهرستان ثبت نشده بود که هم اینک ۲۰ انجمن تقاضای فعالیت کرده اند و از این مجموع ۱۱ انجمن مجوز دارند که این نشانگر توجه ویژه مسئولان به سمن ها است.
فرماندارگناوه گفت: فرمانداری آماده همکاری در زمینه تشکیل انجمن های مردم نهاد از هر گروه و جناحی است.
وی افزود: مطالبه گری حق مردم است که باید از راه قانونی انجام شود و مسئولان نیز ملزم به پاسخگویی آنان است.
فرماندارگناوه، از مطالبه گری و بیان دیدگاه های گروه ها در فضای مجازی در این شهر ازجمله انجمن شهروندی راه روشن تقدیر کرد و گفت: گروه های مجازی رصد و به ما خیلی کمک کردند تا بتوانیم مشکلات شهرستان را حل کنیم.
وی با بیان اینکه فاضلاب، محیط زیست و احیای فرودگاه این شهر از عمده مطالبه و برنامه های گروه فضاهای مجازی این شهر بوده است، اظهارکرد: در ارتباط با فرودگاه گناوه، نشستی با مدیرکل فرودگاههای استان بوشهر و مقام های کشوری برگزار و نتایج خوبی دربرداشت.
مدیر انجمن شهروندی راه روشن گناوه نیز از همکاری فرماندار و مجموعه فرمانداری در به ثبت رساندن این انجمن تقدیر کرد و گفت: این انجمن با مجوز رسمی دفاع از حقوق شهروندی، بیان و پیگیری و مشکلات شهروندان و به چالش کشیدن مسئولانبرای پاسخگویی تاسیس شده است.
محمدرضا حسینی افزود: ارتقای رفاه اجتماعی شهروندان، همت و تلاش بر ای توسعه رفاه شهروندی و حذف موانع شهری و شهرنشینی، تعامل با مسئولان باهدف ارتقای رفاه و توسعه پایدار اجتماعی، گوشزدکردن مسایل اجتماعی به مسئولان و شناسایی افراد نخبه و توانمند از موضوعات مهم در اساسنامه این انجمن است.
در این نشست فعالیت های این گروه از بدو فعالیت که ۷ سال از آن می گذرد، نمایش داده شد


   1396/10/1 14:45        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )