پنجشنبه 22 آذر 1397
فرماندار گناوه: زیرساخت ها در روستاها جهت فعالیت گردشگری آماده است . (کدخبر: 1470)
فرماندار گناوه: زیرساخت ها در روستاها جهت فعالیت گردشگری آماده است .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری مدیرکل گردشگری استان بوشهر و هیئت همراه با فرماندار گناوه دیدار کرد .
در این دیدار فرماندار گناوه اظهار کردند شهرستان گناوه با جمعیتی بالغ بر ۱۰۲ هزار نفر جذب شهرهای بزرگ و چشم استان بوشهر بوده و بحث گردشگری و بازار آن شهر های کشوری دارد انشاالله با ساماندهی خانه باغ ها و پرداخت عوارض قانونی از طرف آنها بتوانیم محیط گردشگری مناسبی را ایجاد کنیم و همچنین با احداث جاده ساحلی مال خلیفه بسمت چاهک و جاده ساحلی ریگ به گناوه راه خروجی دوم و سومی در ایام عید که تردد زیادی وجود دارد داشته باشیم .
سیدعلی پاک نژاد گفتند با راه‌اندازی این جاده ها گردشگری را به سمت روستاهای ساحلی شهرستان سوق بدهیم و از پدیده زمین خواری جلوگیری کنیم . صنعت بومی گردی در شهرستان گناوه کار نشده است و با توجه به پتانسیل و ظرفیت بالای گناوه نیاز است این مهم به طور جدی پیگیری شود .
وی تصریح کرد ما میتوانیم با ارائه طرح های لازم و با کمترین هزینه سرمایه گذاری را در سواحل گردشگری شروع کنیم مثل صنعتی گبه بافی ، پخت انواع غذاهای محلی و صنایع دستی منطقه و سایر موارد . سازمان گردشگری می تواند با دایر نمودن کلاسهای آموزشی لازم زمینه‌ساز ایجاد شغل در منطقه باشد . روستاهای ما زیرا ساخت های لازم جهت فعالیت های گردشگری را دارند و از هر نظر زمینه برای جذب توریست مهیاست . دهیاران با ارائه طرح های توجیهی گردشگری و اشتغال زایی می توانند نقش موثری در صنعت گردشگری شهرستان داشته باشند .
ایشان عنوان کردند طرح ایجاد بافت سنتی در روستاهای کوچک مثل بینک و چاهک در دست مطالعه است و همچنین نظر داریم ورودی و خروجی روستاهای جزیره جنوبی و شمالی را طوری طراحی کنیم که مردم احساس کنند وارد یک محیط گردشگری می شوند .
مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر عنوان کردند سواحل شهرستان گناوه طبیعت بکر و زیبای دارند بویژه روستاهای جزیره جنوبی و شمالی ، چاهک و بینک که دارای چشم اندازه زیبایی هستند .
وی اضافه کرد هدف اداره کل گردشگری استان ایجاد زیرساخت در نقاط گردشگری است و بنا نداریم در این نقاط یا روستاها سازه های گردشگری ایجاد کنیم چراکه با فراهم نمودن زیرساخت‌ها طبیعت بکر گردشگری ، دست نخورده باقی می ماند . و برای سرمایه گذار هم سود آور خواهد بود و سرمایه گذار هم با رغبت به کار خود ادامه نمی دهد . ما فقط وظیفه داریم راه ، آب ، برق ، تلفن و روشنایی را مهیا کنیم . تلاش می کنیم که صنعت گبه را به حوزه گردشگری انتقال دهیم .
حسین امیری معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری اطهار کردند
با توجه به جمعیت و موقعیت حساس شهرستان گناوه باید سرمایه گذار قابلی را داشته باشیم که بتواند در سطح کلان سرمایه گذاری نمایند با ساماندهی خانه های دوم گردشگری یا همان خانه باغ ها می توان دهکده گردشگری را پایه گذاری نمود و بر آن نظارت داشت .
دانیال اسفندیاری بخشدار مرکزی عنوان کردند خیابان ساحلی به توسعه گردشگری شهرستان گناوه کمک خواهد کرد مخصوصا در بخش ترافیک شهرستان در ایام عید بسیار تاثیر گذار خواهد بود . با توجه به ارتفاع ساحلی روستای بینک و چاهک در بخش مرکزی اگر یک مدیریت کارآمد پشت آن باشد منطقه توریستی و گردشگری خوبی خواهد شد .
وی افزود گبه شول به عنوان یک برند جهانی برای پیشرفت به حمایت بیشتری نیاز دارد . لذا حضور صنعت دست ساز گبه در حوزه مدیریتی صنعت و معدن عامل عدم توسعه و در این زمینه است چراکه صنعت معدن پروژه های تولیدی زیادی دارد و گبه به عنوان یک محصول تولیدی سنتی کوچک به چشم نخواهد آمد .
   1396/10/3 10:01        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )