پنجشنبه 22 آذر 1397
باستی معاون عمرانی استاندار بوشهر: شرکت نفت موظف به پرداخت ۲۵ درصد اعتبار تخصیصی قرارداد میدان امام علی ع به شهرداری گناوه تا پایان دیماه می باشد . (کدخبر: 1475)
باستی معاون عمرانی استاندار بوشهر: شرکت نفت موظف به پرداخت ۲۵ درصد اعتبار تخصیصی قرارداد میدان امام علی ع به شهرداری گناوه تا پایان دیماه می باشد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری گناوه، جلسه مسایل و مشکلات میدان امام علی ع و تل چیتی با حضور مهندس باستی معاونت عمرانی استاندار و نماینده مردم شریف بوشهر گناوه دیلم در سالن اجتماعات فرمانداری گناوه برگزار شد.
معاون عمرانی استاندار عنوان کرد: استان نقش میزبانی نفت را به خوبی ادا کرده وقتی بحث نفت می‌شود ما پارس جنوبی را برای این قسمت اهدا کرده ایم . ۴۸ هزار هکتار زمین بکر و خوب در اختیار شرکت نفت قرار داده ایم همه عوارض نفت را پذیرفتیم و بواسطه اینکه میزبان خوبی بودیم ، به نفت بعنوان یک صنعت کلان در استان نگاه کردیم . مسلما تکالیفی است که باید در قبال حسن نیت مردم انجام بدهیم . وقتی زمین های خوب و سواحل زیبا دچار آلایندگی شده است ّواسطه مشکلاتی است که نفت برای ما بوجود آورده است .
ایشان اظهار کردند: به هر حال باید به مطالبات و خواسته های قانونی مردم در بحث میدان امام علی رسیدگی شود و برای ادعای مالکیت سند ارائه شور دادستانی هم با بررسی قانونی تکلیف را مشخص خواهد کرد .
مهندس باستی گفت: شهرداری سریعا مناقصه را انجام دهد . ۲۵ درصد مطالبه شهرداری تا پایان این ماه و بعد از انجام مناقصه جهت المان میدان از طرف شرکت نفت پرداخت گردد . درصورتیکه اجرای طرح نیاز به اعتبار بیشتری بود شهرداری به شرکت نفت اعلام کند و آنها هم با گرفتن مجوز هیئت مدیره در این زمینه همکاری کنند .

باستی همچنین در بحث تل چیتی عنوان کردند: اراضی تل چیتی که حدود ۳۵/۵ هکتار است سالهاست بلا تکلیف مانده و ۲۴ نفر هم روی وضعیت و مالکیت این زمینها اعتراض دارند که ۱۲ نفر در کمیسیون ماده واحده و ۱۲ نفر دیگر نیز رد صلاحیت شده اند .
وی افزود: اما برای آن دسته که سند دارند و مسکن و شهرسازی هم مدعی آنها نیست و هنوز به حق خود نرسیده اند چند پیشنهاد داریم . البته مردم هم در این زمینه باید همگام با ما باشند و در نجات شهر از این وضعیت ناهنجار کمک کنند . اولا اگر کاربری مورد درخواست شما عمومی باشد یعنی احداث هتل ، زمین ورزشی ، درمانگاه یا مکان بهداشتی و امثالهم باشد ۵۰ به ۵۰ می شود یعنی ۵۰ درصد سهم مالک و ۵۰ درصد سهم شهرداری میباشد . اگر کاربری مورد استفاده شما مسکونی باشد ۳۵ درصد سهم مالک و ۶۵ درصد سهم شهرداری میباشد بشرط اینکه جانمایی کوچه و خیابان هم بعهده مالک باشد . افراد ذیسهم در صورت تمایل نوع کاربری را با شهرداری بتوافق برسند و شهرداری هم با ارسال توافقنامه به کمیسیون استان اقدام نماید . البته راه دیگر اینکه مالکین با پرداخت مبلغ کارشناسی به شهرداری به ازای هر مترمربع می توانند مالک ۱۰۰ درصد زمین خود شوند . در غیر اینصورت زمین ها به همین شکل خواهند ماند .
فرماندار گناوه عنوان کردند: حداقل حق و حقوقی که مردم منطقه ما باید از نفت داشته باشند آلایندگی است که متاسفانه تا الان این مهم اتفاق نیفتاده است انشالله بتوانیم با رسیدن به آلایندگی پاسخگوی مطالبات مردم باشیم . ما حافظ لوله های نفت مسیر گچساران تا خارگ هستیم مردم نهایت همکاری را در این زمینه دارند .
پاک نژاد اظهار کردند: شهرستان گناوه می تواند پل ارتباطی با جزیره خارگ باشد و ما توانایی این را داریم در شرایط بحرانی و عادی محور پشتیبانی جزیره ِخارگ باشیم .
وی افزود: ایمن سازی لوله ها را در سال گذشته با جلسات مکرر با مالکین و دستگاههای اجرایی متولی برگزار کردیم تا بتوانیم مشکلات این محدوده را حل کنیم اما پاره ای مسائل هنوز به سرانجام نرسیده است و ایام تعطیلات عید نوروز و فصل شلوغی بازار گناوه نزدیک است . اما ورودی شهر ما از سمت دیلم اصلا درخور توجه مردم و شهر گناوه نیست انشاءالله نظر داریم این موضوع هر چه زودتر انجام گیرد که همکاری و مساعدت مالکین، شرکت نفت و دستگاههای اجرایی متولی را میطلبد.
خدری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی عنوان کردند: درحالیکه مردم این مناطق بدون هیچ ادعا و مزدی از خط لوله های نفت و گاز که از سرمایه های ملی هستند حفاظت و پاسداری می کنند حق دارندکه از خدمات نفت بهره مند شود.
وی با ابراز گله مندی از عملکرد نفت وگاز گچساران و مناطق نفت خیز جنوب در حوزه انتخابیه گفت: در فصل بودجه های فرهنگی و ورزشی که به مناطق نفت خیز تعلق می گیرد یک ریال در حوزه انتخابیه هزینه نشده و به هیچ وجه قابل قبول نیست.
نماینده مردم بوشهر، گناوه ودیلم در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: اگر بودجه ورزشی و فرهنگی برای مناطق نفت خیز اختصاص می یابد به حوزه انتخابیه نیز باید در نظر گرفته شود.
وی تصریح کرد: همانگونه که به تیم نفت وگاز گچساران ۴ میلیاردتومان بودجه در نظر گرفته می شود به تیم های ورزشی حوزه انتخابیه که حتی در لیگ های کشوری حضور دارند باید سهمی داده شود.
خدری افزود: نیمی از مردم مناطق حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم در منطقه نفت خیز ساکن هستند و در راستای تحقق عدالت اجتماعی نیازمند توجه بیشتر است.
وی بااشاره به اینکه دلیلی وجود ندارد که از نیروهای بومی در شرکت های نفتی بکار گرفته نشود، اظهارکرد: به هیچ وجه دنبال تنش و زیاده خواهی نیستم بلکه مطالبه گری مردمی است و از حقوق به حق آنان دفاع می کنم .
خدری خواستار تزریق بودجه به میدان امام علی (ع) و تعیین و تکلیف مالکان زمین های ساکنان روستای سربست گناوه توسط نفت شد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران هم گفت: هرگونه هزینه ای در حوزه نفت در چارچوب قانون صورت گرفته و نمی توان خلاف مقررات عمل کرد.
هوشنگ صیدالی افزود: در ارتباط با نیروهای انسانی در حوزه تحت پوشش، از تاریخ بدو مسئولیت جوابگوی تمام مسایل شرکت هستم .
وی گفت: به فرمانداران گناوه ودیلم توضیح دادم که اگر بنا شد یک نفر بر تعداد نیروها در هر قسمتی اضافه شود در صورت نیروی ماهر از مردم همان منطقه استفاده می شود.
مدیرعامل مناطق نفت وگاز گچساران اظهارکرد: پیشنهاد واگذاری منطقه نفتی گره سی به بخش خصوصی برای امور بهره برداری داده شده است.
وی در ارتباط با میدان امام علی (ع) گناوه گفت: طبق صورتجلسه منعقدشده این میدان پس از ترمیم و معایب خط لوله های در این مسیر عملیات اجرایی آن آغاز شود که مراحل آن به اتمام رسیده و ۴۰ میلیارد ریال به شهرداری برای این طرح اختصاص خواهیم داد.

   1396/10/10 10:19        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )