دوشنبه 06 خرداد 1398
برگزاری جشنواره استانی فرهنگی ورزشی دا در گناوه (کدخبر: 1482)
برگزاری جشنواره استانی فرهنگی ورزشی دا در گناوه
به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ مدیرکل ورزش وجوانان استان بوشهر در این آیین گفت: یکی از اهداف دولت تدبیر و امید ایجاد شادی و نشاط در جامعه است که در این ارتباط در سطح استان برنامه های مختلفی اجرا و تدارک دیده شده است.
احمد بهروزیان فر افزود: به مناسبت دهه مبارک فجر امسال نیز چندین برنامه توسط این مدیریت دراستان در حال برگزاری است که این جشنواره یکی از آنهاست.
وی اظهارکرد: این جشنواره فرهنگی ورزشی در قالب دا، مسابقه بازی های بومی ومحلی، اجرای آیین های سنتی و پخت غذاهای سنتی و محلی با حضور همه شهرستان های استان در روستای تل تل گناوه برگزار و استقبال بی نظیری از آن شده است.
مدیرکل ورزش وجوانان استان بوشهر گفت: نظیر این جشنواره و برنامه های وزشی و فرهنگی شاد و با نشاطی در دیگر نقاط استان بوشهر با هماهنگی استانداری بوشهر برگزار خواهد شد.
فرماندارگناوه گفت: یکی از برنامه های مهم دولت یازدهم و دوازدهم نشاط و شادی در جامعه است که در این ارتباط قدم های مثتبی برداشته شده است.
سیدعلی پاک نژاد افزود: آیین های سنتی در این منطقه میراث دار گذشتگان است و باید در همه فصول سال برگزار شود.
وی اظهارکرد: در دهه مبارک فجر امسال برنامه های متنوعی در این شهرستان متناسب با این دهه و ایام فاطمیه پیش بینی شده است.
رئیس اداره ورزش وجوانان گناوه گفت: در این جشنواره، شهرستان های دیلم، جم، تنگستان، بوشهر، دیر، دشتستان و گناوه حضور دارند.
رحمان عمادی افزود: وظیفه ما مسئولان آموزش و انتقال آیین ها و سنت های از گذشتگان به نسل کنونی جامعه است.
جشنواره فرهنگی ورزشی دا استان بوشهر روز جمعه در نوبت صبح و بعدازظهر با اجرای چندین برنامه شامل مسابقات بومی و محلی، پخت غذاهای سنتی و اجرای آیین های سنتی در روستای تل تل گناوه برگزار و در پایان به تیم های برتر و شرکت کنندگان جوایزی اهدا شد.
   1396/11/7 20:54        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )