دوشنبه 29 بهمن 1397
مشکل فاضلاب گناوه بدون همکاری مردم حل شدنی نیست (کدخبر: 1487)
مشکل فاضلاب گناوه بدون همکاری مردم حل شدنی نیست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ جلسه بررسی مسائل و مشکلات شبکه فاضلاب شهر گناوه در فرمانداری برگزار شد.

بازیاری رئیس شبکه بهداشت و درمان :
حدود ده هزار خانوار امکان متصل شدن به شبکه فاضلاب را دارند ولی عزم ملی جهت نصب این انشعاب ها وجود ندارد لذا فضای مجازی و اصحاب رسانه همگام و همراه با مسئولین این موضوع را خبررسانی کنند .
مردم بدانند آبی که از منازل بیرون می‌آید فاضلاب محسوب می‌شود و عوامل ناقل بیماری در فاضلاب بسیار زیاد است از جمله پشه هایی که حاوی بیماری سالک می باشند .
وقتی ساختمانی در مرحله طراحی است باید بر حسب ظرفیت مجتمع برای آن سپتیک در نظر گرفت .
مختاری مدیر شرکت آبفا
شبکه فاضلاب شهر گناوه ، پروژه‌ای که از محل اعتبارات ملی انجام می‌گیرد و تاکنون در نقاطی از شهر اجرایی شده و در بعضی از محلات در حال انجام شدن است و نقاطی هم هست که اصلا انجام نگرفته است . ما هر اعتبار تخصیصی رو بالاجبار باید در سه محله
امامزاده ، کوی مطهری و بسیجیان هزینه کنیم .
تا کنون ۹۰ کیلومتر از شبکه فاضلاب اجرایی شده و ۱۴ ایستگاه پمپاژ در شبکه موجود میباشد و حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار تاکنون هزینه شده است .

محمدرضا حسینی فعال اجتماعی
جهت حل این موضوع سه راه پیشنهاد می شود :
۱- توسعه شبکه جدید که نیازمند اعتبار است
۲- اطلاع رسانی لازم به مردم جهت وصل نمودن ده هزار انشعاب
۳- چاره اندیشی برای کانالهایی که فاضلاب را به دریا می ریزند و سلامت ساحل را به خطر انداخته اند .

ملک زاده رئیس شورای شهر
مهمترین مشکل زیرساختی شهر گناوه شبکه فاضلاب است . به دلیل رها شدن فاضلاب عمومی پاساژها ، مجتمع های مسکونی و برخی منازل در کانال های دفع آبهای سطحی ها ، آنها را به کانال های دفع فاضلاب تبدیل کرده است .
بیشترین پساب مربوط به" سایت تجاری و محله نوروزآباد" است لذا فاضلاب اول باید از این دو مکان بعلاوه "سرخور" شروع می‌شد چرا که در این مناطق زه آب بالاست و مناطقی که زه پایین دارند در اولویت بعدی قرار می گرفتتد و متاسفانه در این زمینه مشاوره خوبی صورت نگرفته است

فرماندار گناوه :
فاضلاب گناوه با همکاری توام مردم و دستگاههای مربوطه حل شدنی است .
اصحاب رسانه ، روابط عمومی دستگاههای اجرایی و فعالین اجتماعی در فضای مجازی مردم را نسبت به وصل نمودن انشعاب فاضلاب اطلاع رسانی و تشویق نمایند .
جاهایی که شهرداری کار ساماندهی و آسفالت کوچه ها را انجام میدهد و شبکه فاضلاب فعال است از انجام" کانیوا" خودداری شود .
متاسفانه بعضی از مجتمع های مسکونی ما که پایان کار هم گرفتند و فاقد سپتیک و شبکه فاضلاب هستند
و مردم هم در آنها ساکن هستند . نظام مهندسی در این زمینه میتواند نقش مهمی را ایفا کند .
مشکل اصلی امسال کمبود آب می باشد که باید در این زمینه صرفه جویی داشته باشیم ، خیلی از افراد انشعاب غیرمجاز دارند که با این مسئله بصورت جدی برخورد خواهد شد . استفاده از آب شیرین کن و توسعه این صنعت در بخش خصوصی مورد حمایت ماست .
ما از مزایای فاضلاب نتوانستیم استفاده ببریم و ساحل شهر را دچار بحران کردیم . اعتبارات شهرستانی نمی‌تواند جوابگوی مشکلات ما در بحث فاصلاب باشد و باید از طریق نماینده مجلس و سازمان برنامه بودجه موضوع را پیگیری کنیم .
باید مناطقی را که شبکه فاضلاب وجود دارد را شناسایی و محله به محله برای نصب انشعاب درب منزل اطلاع رسانی کنیم و برای نصب انشعاب مهلت قانونی بگذاریم و ضمن حفظ شان و منزلت مشترکان، آنهایی را که تخطی قانون کرده اند را مورد پیگرد قرار دهیم.
هزینه شستشو و تمیز کردن کانال ها در سایت شهر با حضور شورای شهر ، شهرداری ، شبکه بهداشت و آب و فاضلاب کارشناسی و عملی شود .
 

   1396/11/8 21:42        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )