پنجشنبه 27 دی 1397
فرماندار گناوه: نگرانی ما در جامعه در خصوص کاهش ازدواج است. (کدخبر: 1517)
فرماندار گناوه: نگرانی ما در جامعه در خصوص کاهش ازدواج است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ فرماندار گناوه در جلسه ثبت وقایع حیاتی شهرستان گفت: نگرانی ما در جامعه در خصوص کاهش ازدواج است که این موضوع مهم باید آسیب شناسی شود و یکی از پیامدهای پایین بودن میزان ولادت همین کاهش ازدواج میباشد. 

وی افزود: در زمینه ازدواج های فامیلی و مشکلات ژنتیکی خانوادگی و فردی بررسی های بیشتر و علمی تری صورت گیرد و کلاس های آموزشی سازنده ترین برگزار شود .

فرماندار در ادامه گفت: مردم و دستگاههای اجرایی همکاری متقابلی با پزشکی قانونی داشته باشند بویژه زمانی که مرگ مشکوکی رخ میدهد و نیاز حوصله و مساعدت بیشترمیباشد .
۴۶۸۴۹ نفر کارت ملی هوشمند دریافت و یا درخواست داشتند لذا از سایر مردم عزیز تقاضا میشود هر چه سریعتر درخواست بدهند تا ثبت اطلاعات در سامانه هوشمند سریعتر صورت گیرد . این موضوع در تریبون های نماز جمعه شهرستان ، مساجد و مجالس متعدد فرهنگی و آموزشی به اطلاع عموم برسد .

سهراب تمیمی رئیس اداره ثبت و احوال نیز در این جلسه با اشاره به آمار گفت : بندر گناوه با جمعیت ۱۰۲۴۸۴ نفر ، (بر اساس سرشماری سال ۹۵ ) ۸/۸ درصد از جمعیت استان بوشهر را در خود جا داده است . ۷۵ درصد از مردمان بندر گناوه در مناطق شهری(۷۹۷۲۴ نفر) و ۲۲ درصد در نقاط روستایی سکونت دارند (۲۲۷۵۰ نفر) . جمعیت مردان : ۵۲۰۳۰ نفر جمعیت زنان: ۵۰۸۶۰ نفر نسبت جنسی : ۱۰۲ مرد در برابر ۱۰۰ زن. در ۱۰ ماهه امسال ۱۷۱۰ واقعه ولادت ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل(۱۷۵۴ مورد ) ۲/۵ درصد کاهش را نشان میدهد . ( ۸۵۰ نوزاد پسر و ۸۱۷ نوزاد دختر - ۲۲ مورد دوقلو زایی و ۲ مورد ۳ قلو زایی ). در ۱۰ ماهه امسال ۳۷۹ واقعه وفات ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل(۳۷۰) ۲/۴ درصد افزایش داشته است. در شهرستان گناوه پس از بیماریهای قلبی و عروقی ، بیماریهای سرطانی و تومورها بیشترین دلیل فوت متوفیان را تشکیل میدهد .

وی در ادامه افزود: بطور میانگین به ازای ۵ واقعه ولادت ، یک واقعه وفات در شهرستان گناوه به وقوع پیوسته است. در ده ماهه سال ۹۶ بطور میانگین هر شبانه روز یک ولادت و در هر ماه ۳۷ ولادت ثبت شده است . در ۱۰ ماهه امسال ۶۳۰ واقعه ازدواج به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل(۷۴۵ مورد) ۱۵/۴ درصد کاهش را نشان میدهد. از ۷۷۴۵۴ نفر واجد شرایط دریافت کارت هوشمند در شهرستان تاکنون ۴۶۸۳۹ نفر درخواست کارت ملی هوشمند نموده‌اند که ۶۰/۵ درصد واجدین شرایط میباشد.

   1396/11/30 12:14        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )