پنجشنبه 27 دی 1397
اولین جلسه رسانه و توسعه شهرستان گناوه با حضور معاون سیاسی فرماندار و اصحاب رسانه برگزار شد. (کدخبر: 1528)
اولین جلسه رسانه و توسعه شهرستان گناوه با حضور معاون سیاسی فرماندار و اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزرش روابط عمومی فرمانداری؛ اصحاب رسانه در این جلسه بیشتر حول مسائلی که دغدغه اصلی مردم گناوه از جمله ته لنجی ، اشتغال جوانان و گردشگری گناوه صحبت کردند .

حسین امیری (معاون سیاسی) :

اظهار نظر و دیدگاه مطبوعات و رسانه باید در جمیع جهات باشد تا اثرگذاری خود بر جامعه را نشان دهد بویژه در بحث فرهنگ که مقوله عظیمی است و در این مورد مباحث و مطالب زیاد و عملکرد مطبوعات در این زمینه بسیار حائز اهمیت است .

انتظار داریم که بتوانیم در جلسات بعدی بصورت قانونمند همانند مطبوعات ، خبرگزاریها و سازمان های مردم نهاد در خدمت کانالهای تلگرامی یا پیج های اینستاگرامی باشیم تا صحبت های ارائه شده و خروجی برنامه در قالب رویکرد قانونی انجام شود لذا اداره ارشاد دنبال راهکار مناسب برای گسترده شدن دایره رسانه ها و مطبوعات باشد .

انتظار میرود جلسات مدون و مرتب با فاصله زمانی یکماهه برگزار شود چرا که سهم رسانه در توسعه پایدار شهرستان بیشتر از هر نهاد یا انجمن دیگر میباشد و این رسانه هست که بطور مداوم با رویدادهای خبری ، اجرایی و عملکرد یک شهرستان سر و کار دارد و رسانه در این زمینه نقش بسزایی دارد .

ایجاد همایش های گردشگری در شهرستان نقش بسزایی در توسعه گردشگری و جذب سرمایه گذار را خواهد داشت .

اکبر احمدزاده ( روابط عمومی فرمانداری) :

رسانه از این توانمندی برخوردار است که بگوید چه موضوعاتی در جامعه مهم بنظر میرسد . مثل ته لنجی و گردشگری

رسانه توانمندی ، اندیشه پردازی ، الگو سازی و ترویج ایده های مشترک جامعه را دارد .

رسانه نقش مهمی در جامعه پذیری یا همان مشارکت اجتماعی را دارد .

امروزه برای رشد توسعه پایدار ملی به ، ظرفیت سازی ، عدالت اجتماعی ، نظم اجتماعی ، حساسیت سیاسی و رشد شخصیت فردی در جامعه نیازمندیم .

رسانه ها باید در آموزش حقوق شهروندی ، آگاه سازی مردم نسبت به حقوق خود و گسترش روابط اجتماعی ایفای نقش کنند .

حمید عشایری ( خبرنگار هفته نامه فدک ) :

فعالیت روابط عمومی ها در سطح پروژه های شهرستانی بیشتر باشد و ارائه عملکرد نمایند .

نشست های رسانه ای در سطح شهر باید گسترده تر و بیشتر شود .

لازمه توسعه در شهرستان اهتمام جدی مردم و مسئولین میباشد .مردم باید مطالبه گری کنند و مسئولین قدرت پاسخگویی مناسبی را داشته باشند .

نعمت اله بهروزی (خبرگزاری ایرنا) :

رسانه ها بعنوان یک پل ارتباطی بین مردم و مسئولین میتوانند در جهت بهبود وضعیت اجتماعی و معیشتی مردم نقش آفرینی کنند .

رسانه ها میتوانند در پیشبرد اهداف توسعه ملی و پایدار نقش یک نورافکن و نشان دهنده راه را داشته باشند .

شهرستان گناوه با توجه مسیر های مواصلاتی مختلف از هیچگونه شغل پایداری برخوردار نیست و اساس معیشت مردم بر حسب ته لنجی هست اما همین ته لنجی هنوز قانونی نیست و انتظار هست مسئولین در جهت ایجاد شغل های پایدار قدم های محکمی بردارند .

گناوه جهت توسعه پایدار ظرفیت های بالایی دارد اما زیر ساخت مناسبی ندارد مثلا در حوزه گردشگری نیاز به اماکن اقامتی و توریستی بیشتری هست . یا حداقل فرودگاه گناوه به سرانجامی برسد تا زمینه توسعه فراهم شود .

خانم اسماعیلی (خبرگزاری فارس) :

اگر جامعه ای خواهان توسعه و رشد باشد در وهله اول باید به اهالی قلم و رسانه بها و ارزش بدهد و در ابتدای امر خود دولتمردان به رسانه ها اهمیت بدهند و به توانمندیهای آنها در امر توسعه ، اعتماد و یقین داشته باشند .
علی پیمان ( خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان ) :

گناوه ظرفیت گردشگری بالایی دارد اما زیر ساخت ها ضعیف و ناچیز هستند . زمان زیادی تلف میشود تا یک پروژه گردشگری در شهرستان به بهره برداری برسد . لذا تقویت گردشگری در شهرستان نیاز ضروریست .

باید نسبت به جذب سرمایه گذاران بخش گردشگری شهرستان کوشا باشیم و روند کارهای اداری را برای آنها آسان کنیم . گردشگری یک صنعت پاک و عمومی میباشد که درآمد ماحصل آن عاید قسمت اعظم مردم منطقه میشود .

غلامرضا نعمتی ( مسئول سمن ها ) :

جهت توسعه شهرستان به مطالعات و نتیجه های واحدی نرسیدیم و هنوز طرح آمایش سرزمین انجام نشده است . نقش مدیران هم در توسعه خیلی بااهمیت است .

جذب سرمایه گذاری خرد و کلان نقش بسزایی در توسعه شهرستان خواهد داشت .

رسانه ها به مسائل زیست محیطی پروژه ها اهمیت دهند .

غلامرضا کرمی ( هفته نامه دریادلان ) :

اساس کار رسانه ها نقد منصفانه از مسئولین و نقد پذیری متقابل است .

رسانه ها باید بیشتر تحلیل گر مسائل و مشکلات شهری باشند و متولی کارها و طرح های جامع و ملی در شهرستان باشند . مثلا در بحث ته لنجی تحقیق کنیم چقدر اشتغالزایی صورت گرفته که الان محدودیت هایی برای این شغل بوجود آمده است .

رسانه ها در صورتیکه هماهنگ باشند میتوانند نقش بسزایی در توسعه شهرستان داشته باشند مثلا همه آنها به یک موضوع مهم اجتماعی بپردازند که مشکل اساسی مردم است .

وظیفه رسانه هاست که در رفتار اجتماعی خود و مردم اطراف تاثیر بگذارد . در قبال مسائل و مشکلات شهر اگر یک نظر و ایده بحقی هم داشته باشیم نباید با روحیه پرخاشگری عنوان کنیم .

   1396/12/19 10:25        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )