شنبه 04 خرداد 1398
یکهزار اصله نهال حرا در ساحل گناوه کاشته شد. (کدخبر: 1537)
یکهزار اصله نهال حرا در ساحل گناوه کاشته شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ رئیس هیات مدیره انجمن یاوران سبزاندیش طبیعت گناوه در حاشیه این برنامه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: مکان درنظرگرفته شده برای کشت نهال حرا پس از بازدید و بررسی های صورت گرفته به عنوان منطقه هدف جنگلکاری شناخته شد که می تواند جایگاهی مهم در تنوع زیستی سواحل این منطقه داشته باشد.
غلامرضا نعمتی، به ارزش های زیست محیطی جنگل حرا اشاره کرد و افزود: مکان مناسب برای زیستگاه پرندگان آبی مهاجر، حفظ تنوع زیستی، حفاظت از خاک، پایداری رسوبات، جلوگیری از تخریب و خوردگی ساحل، تقویت زیستگاه پرندگان و حشرات و تفرجگاه مردم از عمده فواید کاشت حرا در ساحل است.
وی یادآورشد: نهال های کشت شده از ساحل بندرریگ با همکاری شهرداری این بندر تامین و به همت این انجمن برنامه ریزی شده است.
غلامعلی جمالی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیرداری گناوه نیز از اقدام دوستداران طبیعت این شهرستان تقدیر کرد و گفت: مشارکت مردم این شهرستان بویژه انجمن ها در زمینه محیط زیست و طبیعت ستودنی است.
حرا (بانام علمی Avicennia marina) درختی از جامعه گیاهی مانگرو و معرف اکوسیستم خاص در مناطق استوایی، حاصل از تجمع بسیار ویژه‌ای از گیاهان و جانوران در سواحل پست خورها، دلتاها، برکه‌ها و سواحل دریاها و درعین‌حال نشانگر و معرف درختان و درختچه‌های این‌گونه اکوسیستم‌ها نیز است. 
این گیاهان در گروه گیاهان شوره‌زی قرار دارند.


   1396/12/16 14:50        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )