دوشنبه 29 بهمن 1397
معاون فرماندار گناوه: مهمترین دلیل حمایت از کالای ایرانی اشتغال است. (کدخبر: 1545)
معاون فرماندار گناوه: مهمترین دلیل حمایت از کالای ایرانی اشتغال است. به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری گناوه گفت: مهمترین دلیل حمایت از کالای ایرانی، توجه به موضوع اشتغال و رفع مشکلات گسترده در حوزه تولید است.

حسین امیری اظهار داشت: در خصوص چگونگی حمایت از کالای ایرانی، وظیفه و نقش مردم و مسئولان در این خصوص مهم است .

وی افزود: باید سخنان مقام معظم رهبری در صحن مطهر امام رضا (ع) و در جمع مشتاقان و زائران آن امام همام و تصمیم هیات دولت و سخنان معاون اول رئیس جمهور در این حوزه مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری گناوه تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای افزایش تولید، ارتقای کیفیت کالاها، انطباق با نیازهای روز و سلائق مردم، ارزان تمام‌شدن و رقابت‌پذیرکردن کالاهای ایرانی با اجناس خارجی، بازاریابی صادراتی و حمایت با تعصب از کالای ایرانی توسط مردم و مسئولان چکیده سخنان رهبر معظم انقلاب است و این همان نکته‌ای است که در باب اقتصاد مقاومتی یعنی درون‌گرا و برون‌زا بودن بر آن تاکید فرموده‌اند.

امیری بیان کرد: در خصوص چرایی حمایت از کالای ایرانی، مهمترین دلیل اشتغال است، وضعیت بیکاری به گونه‌ای است که باید برای اشتغال اقدامات عاجل و اساسی انجام گیرد.

وی افزود: حمایت از کالای ایرانی و افزایش تقاضا، رونق تولید را به دنبال دارد و این به معنای خروج تدریجی از رکود است که اگر این جریان مستمر باشد با تولید انبوه،کاهش قیمت‌ها را هم که به نفع مشتری و مردم است، شاهد خواهیم بود.

امیری گفت: رونق تولید داخلی باعث جذب سرمایه و سرمایه‌گذاری می‌شود و این امر خود مجدد باعث تولید و اشتغال  بیشتر خواهد شد.

سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری گناوه یادآور شد: با کاهش واردات، ارز کمتر از کشور خارج می‌شود‌ ضمن آن که رونق تولید داخلی باعث تقویت دو بخش اقتصادی غیردولتی یعنی بخش خصوصی و بخش تعاون در اقتصاد خواهد شد و همان گونه که رئیس جمهور در پیام نوروزی خود بیان کردند سال نو، سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق خواهد بود.

وی اظهار داشت: هیات دولت در اولین جلسه خود در سال جدید خرید کالاهای خارجی دارای تولید داخل را برای کلیه دستگاه‌های دولتی ممنوع کرد و معاون اول رئیس جمهور نیز در خصوص حمایت از کالای ایرانی به نکته مهمی اشاره کردند که مقصود از حمایت از کالای ایرانی این نیست که هر محصولی با هر کیفیتی به خورد مردم داده شود بلکه باید محصولات از کیفیت و قیمت مناسب برخوردار باشند.

   1397/1/16 10:11        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )