شنبه 04 خرداد 1398
بخشدار ریگ: اولویت بخش ریگ طرح های اشتغال محور است. (کدخبر: 1573)
بخشدار ریگ: اولویت بخش ریگ طرح های اشتغال محور است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ شیرافکن در جلسه شورای اداری بخش ریگ افزود:در سال جدید با مشارکت مردم و تلاش مسولین بخش برای حل مشکلات اقدام خواهیم کرد.

حوزه های اقتصادی و سرمایه گذاری با هدف ایجاد اشتغال پایدار کلیدی ترین اهداف سال ۹۷ خواهد بود و امیدوارم در سطح بخش شاهد تکمیل پروژه های نیمه تمام باشیم.

وی اولویت شهر بندر ریگ را تکمیل جاده بندر ریگ به گناوه و همچنین تسریع در پروژه بندر جدید تجاری بیان داشت و افزود: جاده بندرریگ به گناوه در فاز اول تکمیل شده و فاز دوم در آینده نزدیک به مناقصه خواهد رفت و در زمینه بندر جدید تجاری استحصال زمین به میزان ۵۰ هکتار انجام و طرح مطالعاتی تهیه و در کمیته DSS سازمان بنادر کشور مصوب گردیده و جاده دسترسی با مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان و انتخاب پیمانکار و عملیات اجرایی شروع خواهد شد.

شیرافکن گفت: ایجاد یک منطقه ثقل گردشگری و تکمیل زیرساختهای شهری در شهر با مدیریت صحیح باید انجام پذیرد و تمام مراحل مالکیت زمین و مطالعات مربوطه انجام شود و ترجیحا با هدایت سرمایه گزاران در حوزه گردشگری بایستی برای رونق شهر بندریگ برنامه ریزی و تلاش گردد و در حوزه زیرساختها و جذب سرمایه گزاران حمایت لازم را انجام خواهیم داد.

بخشدار ریگ بااشاره به اینکه در حوزه های عمران شهری و روستایی با محوریت بهبود معابر در بخش در سال جاری با مشارکت شهرداری و دهیاریهای بخش و بنیاد مسکن اقدامات مناسبی صورت خواهد پذیرفت افزود: سیما و منظر شهری و روستایی بهبود خواهد یافت و شوراها، دهیاران و شهرداری در این زمینه برای داشتن بخش پاک سالم و سبز برنامه ریزی و اقدام نمایند و در حوزهای روستایی بهبود وضعیت روستا ها از نظر کالبدی و تلاش برای سیما و منظر متناسب با بافت روستایی انجام پذیرد .

شیرافکن بیان داشت: طرح منطومه روستایی بخش ریگ بعنوان اولین بخش استان بوشهر تدوین گردیده و اولویت دهیاران در سال ۹۷ حوزه اقتصادی و اشتغال میباشد و در حوزه های گردشگری و بوم گردی با محوریت اشتغال شاهد تحولی در بخش ریگ خواهیم بود .

ایشان اظهار داشت: استفاده بهینه از زمین و آب موجود برای ایجاد بهره وری در کشاورزی و راه اندازی صنایع مرتبط با ظرفیتهای بخش از اهداف مهم سال جدید میباشد و در حوزه اشتغال روستایی با مشارکت مردم و دهیاران باید اقدامات چشمگیری صورت پذیرد .

بخشدار ریگ با تأکید بر اینکه تعدادی از دستگاههای اجرایی میبایستی نسبت به آنچه در سال گذشته تعهد کرده اند پیگیریهای لازم را در سال جدید با جدیت دنبال کرده و اقدامات مناسبی در حوزههای مختلف انجام دهند اظهار داشت: موضوع حل آسیبهای اجتماعی از طریق اقدامات فرهنگی و برنامه محور با تاکید بر کارهای اموزشی و اشتغال محور در دستور کار میباشد و امنیت ، آموزش و سلامت جامعه و در نهایت توسعه پایدار با همدلی و تلاش جمعی بین مردم و مسولین محقق خواهد شد پس با توکل برخداوند و با مشارکت مردم شاهد موفقیتهای خوبی در سال ۹۷ خواهیم بود .

شیرافکن بیان داشت: در حوزه رونق اصناف و ایجاد مکانیسم بازار نیازمند مشارکت مردم هستیم و امیدوارم انچه که در قالب تجارت کالا و ترابری دریایی سالهای متمادی در بندر ریگ جریان دارد بتواند به رونق بازار در این شهر کمک کند چرا که یکی از جنبه های رونق گردشگری در شهر گردشگری تجاری میباشد که باید در کنار ظرفیت گردشگری دریایی بکار گرفته شود.

   1397/2/5 11:01        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )