جمعه 06 اردیبهشت 1398
فرماندار گناوه: استفاده بهینه از مصرف آب در طرح های کشاورزی در اولویت مدیریت جهاد کشاورزی باشد. (کدخبر: 1616)
فرماندار گناوه: استفاده بهینه از مصرف آب در طرح های کشاورزی در اولویت مدیریت جهاد کشاورزی باشد.

فرماندار گناوه:
ضمن تبریک هفته جهاد کشاورری و قبولی طاعات و عبادات از زحمات کشاورزان و تلاشگران عرصه تولید محصولات کشاورزی و خدمات بی شائبه جهاد گران جهاد کشاورزی تشکر میکنم . لازم است عنوان کنم با توجه به کمبود آب در روستاها ، مصرف بهینه آب در طرح های اجرایی در اولویت کاری مدیریت جهاد کشاورزی باشد و مساله آب بعنوان مهمترین چالش و مشکل بخش کشاورزی در شهرستان با تدابیر عامی و اصولی رفع شود و طرح هایی پیشنهاد شود که آب کمتری نیاز داشته باشند مثل محصولات گلخانه ای

بسیاری از طرح های اشتغالزایی در حوزه کشاورزی میباشد و اتفاقات خوبی در این زمینه افتاده است اما بدلیل محدود بودن منابع نمیتوانیم تمامی طرح های ارائه شده مردمی را زیر نظر بگیریم اما در صدد هستیم که در صورت عدم نیاز همه سایر شهرستانها از سهمیه آنها برای تصویب مابقی طرح ها استفاده کنیم .

در بحث تولید گوشت سفید شهرستان گناوه دومین تولید کننده استان میباشد که این مهم بدلیل همت والا و ارزنده جهاد گران و سرمایه گذاران بخش خصوصی و جذب بموقع اعتبارات میباشد اما نباید این موضوع فراموش شود که حق و حقوق مردم در این زمینه رعایت شود و عواملی از جمله بوی بد مرغداری ها نباید موجب آزار و اذیت مردم شود .

وام اشتغالزایی در بحث کشاورزی نباید موجب رکود اقتصادی و تورم شود بلکه باید با نظارت صحیح و بموقع بر عملکرد وامها نسبت به اجرای دقیق آنها مطلع شویم .

بحث رضایتمندی مردم در دستگاههای اجرایی بسیار حایز اهمیت است چراکه مردمداری حلاوت و شیرینی خاص خود را دارد .

شیوه پرورش ماهی در قفس ، استفاده بهینه از زمین هایی که قابلیت کشاورزی ندارند ، پیگیری شهرک کشاورزی ، حفاظت منابع آبزیان ، بیمه کشاورزان در سال گذشته و تولید و توزیع نهال های متناسب با محیط شهرستان مورد توجه مدیریت جهاد کشاورزی و زیر مجموعه زحمتکش آن قرار گیرد .

امان اله حیدری (جهاد کشاورزی ) :

امروزه بخش کشاورزی و دامپروری به عنوان یکی از بخش های بنیادین نظام اقتصادی کشور با استفاده از تمامی ابزارها و نیروهای متخصص خود برای دستیابی به اهداف عالی ، امنیت غذایی و توسعه همه جانبه تلاش میکند .

اقدامات انجام شده :

ترویج کشت های گلخانه ای ، اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار بمیزان ۱۴۰ هکتار در یکسال گذشته ، تسطیح اراضی کشاورزی ، ایجاد ۶ واحد صندوق خرد زنان روستایی ، تولید ۲۰۰۰ تن شیر ، تولید ۴۰۰ تن گوشت قرمز ، حفظ و حراست از زمینهای کشاورزی ، راه اندازی سامانه پهنه بندی ، اجرای طرح کاداس ، حفظ و حراست از زمینهایی کشاورزی ، بررسی ، نظارت و معرفی به بانک پرونده های اشتغالزایی .

مهدی ابراهیمی (شیلات ) :

۲۴۰ فروند شناور قایق و لنج صیادی داریم .
۳ سایت پرورش میگو و ۲۰۰۰ تن صید سالانه داریم
در زمینه حفاظت منابع آبزیان ضعف داریم و پوشش حفاظتی ما زیاد مناسب نیست .

شاپور خشنو ( تعاون روستایی ) :

۷۵۰ تن نهاده های کشاورزی و۱۵۰۰ تن بذر گندم توزیع کردیم .
۵۵۰ تن آرد روستایی توسط ۲۲ مرکز در شهرستان توزیع میشود

روابط عمومی فرمانداری گناوه

   1397/3/22 12:10        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )