جمعه 06 اردیبهشت 1398
فرماندار گناوه : صرفه جویی در مصرف آب و برق بطور جدی در دستور کار ادارات و همشهریان عزیز باشد . (کدخبر: 1631)
فرماندار گناوه :  صرفه جویی در مصرف آب و برق بطور جدی در دستور کار ادارات و همشهریان عزیز باشد .  
به گزارش روابط عمومی فرمانداری گناوه سیدعلی پاک نژاد درسومین جلسه شورای اداری عنوان کرد از تاکیدات ریاست محترم جمهوری میز خدمت میباشد که از اول تیرماه در تمامی ادارات جهت ارائه خدمت بهتر به مردم اجرایی خواهد شد. پیگیری مطالبات مردم و مشکلات آنها به نحو احسن انجام گیرد متاسفانه عده ای در قالب دیگر به این مشکلات نگاه میکنند و نمی دانند که اگر مشکلی برای دولت پیش بیاید متوجه نظام خواهد بود .
فرماندار گناوه گفت در امر صرفه جویی در زمینه آب و برق به این مهم اشاره کنم که این اواخر بدلیل کاهش ساعت کاری حدود ۵ درصد صرفه جویی در برق داشتیم که ضمن تشکر از همکاری ادارات ، کسانی که قصد انجام کار دارند بعد از ظهر یا نزدیک به غروب در محل کار حاضر شوند . همچنین نسبت به تشکیل گروه بازرسی برای خاموشی ادارات در وقت تعطیلی از طریق مدیریت برق شهرستان اقدام خواهد شد.
وی تصریح کرد در خصوص کارگروه اقتصاد مقاومتی بصورت ماهانه با حضور مدیران استانی به جلسه خواهیم نشست و در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری هم بصورت هفته ای پیگیر وصول اعتبارات و اجرای طرح های اشتغالزایی هستیم .  همچنین با توجه به سفر دوم استاندار محترم بوشهر به شهرستان ، گزارش و پیگیری های لازم در خصوص پروژه های بازدید شده انجام شود . و همچنین در خصوص ملاقات های عمومی ، گزارشات ثبت شده از این قبیل در سامانه سامد در اسرع وقت پیگیری و اجرایی شود .
ایشان اظهار کرد در بحث مالیات با توجه به اینکه درآمد بیشتر کشورها از محل وجوه مالیات میباشد و کشور ما هم از این قاعده مستثنی نیست اما با توجه به وضعیت نامناسب اقتصادی طی چند ماه اخیر و مشکلات عدیده مردم ، آنها را بیشتر دریابیم و با ملاحظه بیشتر با آنها برخورد نماییم .
فرماندار گناوه گفت اصلاحیه آیین نامه کالای همراه ملوان به شهرستان ها ابلاغ شده است و از امام جمعه محترم و سایر کسانی که دسترسی به تریبون دارند عنوان کنند که این اصلاحیه مزایای خوبی دارد و زیرساخت های مربوط به آن نیز آماده خواهد شد.
 سیدعلی پاک نژاد خاطرنشان کرد از تاریخ ۶ تا ۸ تیرماه آزمون سراسری داریم از دستگاههای مربوطه که شرایط لازم را برای برگزاری فراهم کردند کمال تشکر را داریم و در بحث آب و برق دانشگاه پیام نور تدابیر لازم در کمیسیون دانشجویی اتخاذ شده تا مشکلی برای دانش آموزان پیش نیاید. استفاده بهینه از اوقات فراغت دانش آموزان انجام گیرد و ادارات مربوطه در این زمینه فعالیت خوب و مثمرثمری داشته باشند .

در ادامه جلسه حجت الاسلام رکنی حسینی امام جمعه گناوه اظهار کرد حضور مردم در نماز عید سعید فطر بسیار پرشور بود اما در هیچ جای استان وجود ندارد که در هر مسجدی نماز عید خوانده شود و این اقدام خلاف فتوی رهبری است . هدف دین اسلام از این اجتماعات سالانه ، نشان دادن عظمت اسلام است . همانطور که روز نهم ذی الحجه همه حاجیان سراسر جهان در یک نقطه خاصی جمع میشوند و این اهتمام اسلام به اجتماع عظیم مسلمانان است . انتظار داریم مسئولین این مهم را به مردم عزیز گوشزد نمایند چرا که همدلی کمک بسیار موثری را در پیشرفت اهدافمان خواهد نمود.
وی افزودموضوع دیگر گلایه شهروندان از عده ای بخاطر آوردن سگ های قلاده به گردن خود در اجتماعات مردمی میباشد که این موضوع اصلا خوشایند جامعه دینی و اسلامی ما نیست و متاسفانه در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ است از مسئولین عزیز میخواهم که با این معضل اجتماعی مقابله شود .
گلایه ای که از بعضی مسئولین اداری دارم آنها را در اجتماعات و مجالس عمومی مردمی کمتر می بینیم . انتظار ما این است که با حضور در میان مردم بیشتر به مشکلات و معضلات مردم کمک خواهد شد .
احمد ناصری زاده رئیس دادگستری شهرستان بمناسبت هفته قوه قضائیه عنوان کرد که در سال ۱۳۹۶
تعداد ۲۰۳۰۸ پرونده منهای دادگاه شهر ریگ و شورای حل اختلاف وارد دادگستری گناوه شده است  که خروجی آنها ۱۹۷۰۵ پرونده بوده است . همچنین استقرار قاضی کشیک را در برنامه کاری خود داریم که شبانه روز پاسخگوی مردم باشیم و تلفن ایشان در اختیار ضابطین و مسئولین ذیربط میباشد . البته پرونده های قاضی کشیک فوری و فوتی است .
وی خاطرنشان کرد خوشبختانه آمار طلاق در سال ۹۶ نسبت به ۹۵ کمتر میباشد . و این موفقیت ماحصل تلاش شبانه روزی کارکنان دادگستری ، مشاورین اداره بهزیستی و معتمدین محلی میباشد .
ایشان یادآور شد خوشبختانه بدلیل هماهنگی و همراهی مسئولین دستگاههای اجرایی با رئیس شورای تامین شهرستان و همچنین آگاهی مردم ، شهرستان گناوه از ضریب امنیتی بالایی برخوردار است و برای تبهکاران ناامن میباشد .
رئیس دادگستری شهرستان اظهار کرد برای راحتی مردم و عدم بروز مشکلات خاص اداری سامانه سنا و دفتر خدمات قضایی راه اندازی شده است . اگر دادخواست در سامانه سنا ثبت شود در هر جای ایران با ارسال پیامک مربوطه مردم از روند پرونده خود آگاهی پیدا می کنند . همچنین شورای حل اختلاف هم به سیستم  سی ام اس مجهز میباشد . 

چ
   1397/3/31 11:42        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.3/10 (تعداد آرا 7 نفر )