دوشنبه 06 خرداد 1398
کمبود فضای فعالیت‌های هنری و فرهنگی در گناوه مرتفع می‌شود (کدخبر: 1766)
کمبود فضای فعالیت‌های هنری و فرهنگی در گناوه مرتفع می‌شود
به گزارش روابط عمومی فرمانداری گناوه ، سید علی پاکنژاد دوشنبه‌شب در همایش تجلیل از برگزارکنندگان ششمین جشنواره استانی تئاتر کوتاه گناوه اظهار داشت: هنر در سطح شهرستان گناوه جایگاه ویژه خود را یافته است و هنرمندان این شهرستان در همه صحنه‌ها و زمینه‌های هنری حضوری فعال و چشمگیر دارند که تلاش‌های آنها قابل تقدیر است.
 
وی با اشاره به موفقیت‌های هنرمندان شهرستان گناوه در رشته‌های مختلف افزود: شهرستان گناوه به عنوان یکی از شهرستان‌های هنرخیز و برتر در زمینه‌های مختلف هنری شناخته می‌شود  که جای خرسندی است.
 
فرماندار گناوه گفت: مسئولان شهرستان کوشیده‌اند تا همواره در کنار هنرمندان باشند و در برنامه های مختلف هنری به صورت مرتب شرکت کنند و سعی شده تا زیرساخت های لازم برای فعالیت های هنری هنرمندان فراهم شود.
 
وی گفت: تجهیز و تعمیر تالار هنر، احداث پلاتو استاد دریانورد و کلنگ زنی نگارخانه که کمبود آن برای هنرمندان شهرستان بسیار احساس می‌شد وهم اکنون در حال ساخت است از کارهای  و زیر ساخت های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید است.
 
پاکنژاد گفت: برنامه های مختلف دیگر هم برای هنرمندان شهرستان در نظر گرفته شده که امید است با بودجه های ملی و شهرستانی و استانی و با کمک مسئولان استانی، کمبودها بخصوص در زمینه زیرساخت ها حل شود . 
علیرضا سبحانی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناوه در این مراسم گفت: از برنامه ها و وظایف مهمی که بر عهده وزارت فرهنگ و و ارشاد اسلامی گذاشته شده است ایجاد زمینه های لازم در جهت رشد و شکوفایی استعدادهای جوانان و نوجوانان در هرمنطقه است و در این راستا برنامه های مختلفی نیز از نظر نرم افزاری و  سخت افزاری تدارک دیده شده است.
وی با تقدیر از حمایت های فرماندار گناوه گفت: با وجود مسئولان دلسوز و هنردوست در شهرستان بخصوص فرماندار که همواره در کنار هنرمندان حضور دارند و با تعامل خوبی که در سطح شهرستان ایجاد کرده اند  برنامه های فرهنگی به خوبی اجرا می شوند .
سید محمد موسوی رئیس انجمن نمایش گناوه گفت: تئاتر فراتر از همه ابعاد، بعد اجتماعی جامعه را هدف قرار داده است و اگر قرار است پدیده های اجتماعی امروز که گریبانگیر جامعه است شناسایی و برای آنها راه حل ارائه شود هنرتئاتر قادر به این کار است.
وی تصریح کرد: یکی از بهترین هنرهای انسانی تئاتر است و این چیزی است که امروز به دنیا ثابت شده است . 
رئیس انجمن نمایش گناوه گفت: ما می خواهیم با تئاتر جامعه ای نو، سرشار از انرژی و نشاط و متمدن و پیشرو طراحی کنیم و برای این کار نیاز به حمایت نرم افزاری و سخت افزاری همه جانبه داریم.   1397/9/6 10:41        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )