یکشنبه 26 خرداد 1398
فرماندارگناوه : کتاب و مطالعه ریشه در فرهنگ دینی جامعه اسلامی ایران دارد (کدخبر: 491)
فرماندارگناوه در جلسه انجمن كتابخانه های عمومی شهرستان گناوه گفت: كتاب و مطالعه ریشه در فرهنگ دینی جامعه اسلامی ایران دارد و سبب تعالی و توسعه جامعه می شود.
غلامعلی حبیبی منش افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی به مقوله فرهنگ توجه جدی شده طوری كه رهبرمعظم انقلاب تاكید وافری بر نهضت مطالعه مفید دارد.
وی گفت: برپایی كتابخانه های سیار و ثابت در ادارات و مكان های شلوغ و پرتردد درترویج فرهنگ كتاب و كتابخوانی اثرگذاراست.
مدیر كل كتابخانه های عمومی استان بوشهر در این جلسه افزود: كتابخانه ها از نهادهای فرهنگی و عمومی جامعه هستند و نباید در زمینه مالی با مشكلی مواجه شوند.
وی اظهاركرد: نگاه و توجه به بودجه فرهنگی كمرنگ شده است و هرگاه زمان توزیع بودجه می رسد، بخش عمرانی مقدم می شود.
وی گفت: از ابتدای سال تاكنون اعتباری به این نهاد اختصاص نیافته است و این امر سبب شده كه كتابخانه های مركز و دیگر شهرستان های استان با مشكل پرداخت هزینه ها روبه رو شوند.
مدیر كل كتابخانه های عمومی استان بوشهر گفت: براساس قانون، شهرداری ها مكلف و موظف به پرداخت نیم درصد درآمد خود در پانزدهم هرماه به كتابخانه ها هستند اما شهرداری های این استان دراین زمینه كوتاهی می كنند.
وی افزود: این درحالی است كه دیگر شهرداری های كشور حمایت های مالی وافری به كتابخانه های مناطق خود كرده اند.
محتشم به برنامه های این نهاد در ترویج فرهنگ كتاب و كتابخوانی اشاره كرد و گفت: طرح كتابخانه مشاركتی با ادارات و دانشگاه ها از طرح هایی است كه می تواند نقش اثرگذاری در نهادینه كردن فرهنگ مطالعه درجامعه و خانواده ها داشته باشد.
وی افزود: طرح كتاب من نیز از طرح های مهم دیگری است كه علاقه مندان می توانند كتاب های موردنیاز خود را تامین كنند.
وی گفت: دراین طرح متقاضی با مراجعه به كتابخانه های استان كتاب مورد نیاز خود را درخواست و پس از دوهفته می تواند آن را دریافت كند.
مدیركل كتابخانه های عمومی استان بوشهر اظهاركرد: نمایه نشریات نیز از دیگر طرح هایی است كه برای تهیه مقاله و تحقیق پژوهشگران و جویندگان دانش كاربری دارد.
نماینده وكتابداركتابخانه های عمومی شهرستان گناوه نیز گزارشی از عملكرد كتابخانه های این شهرستان ارایه كرد.
معصومه بهمنی از شهرداری بندر گناوه خواست تا در پرداخت نیم درصد اقدام كنند.
وی گفت: با توجه به كمبود فضا و مخزن كتاب در كتابخانه ولایت این شهرستان، یك قطعه زمین درجوار این اداره قراردارد كه برای خریداری آن به اعتبار نیاز است.
   1391/9/19 11:23        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )